O nás

Zaměřujeme se na zprostředkování pojištění pohledávek a služby, které s ním souvisí. Naše makléřské poradenství je pro klienty zdarma. Můžeme si dovolit být nezávislí –  od všech pojišťoven totiž dostáváme stejnou provizi, takže s vámi vybereme nejvýhodnější řešení. Přitom máme v zádech silného partnera, který nás jistí a podporuje – velkou makléřskou síť Insia a.s.

 

Náš tým

Seznamte se

Robert Čapka

Robert Čapka

Jednatel
V rámci společnosti Gorau se zaměřuji na obchod, pomoc zejména klíčovým zákazníkům a hledáním synergií mezi pojištěním pohledávek a ostatními oblastmi, které klienty zajímají, jako je například firemní pojištění.
Telefon
+420 773 981 516
Email
robert.capka@insia.com
Vladěna Janouchová

Vladěna Janouchová

Klientský servis
Pracuji v klientském servisu. Mám na starosti hlídání hlášení do pojišťoven, reporty klientům, výběrová řízení a pomoc při administraci pojistných smluv klientů.
Telefon
+420 606 281 517
Email
vladena.janouchova@insia.com
Dušana Kyselová

Dušana Kyselová

Asistentka
V Gorau mám na starosti bezproblémový chod kanceláře, zpracování smluv, reklamace provizí, administrativní podporu kolegů, zpracování pošty a další administrativní a kancelářské činnosti.
Telefon
+420 773 769 806
Email
dusana.kyselova@insia.com

Gorau – obchodní údaje

Gorau s.r.o. je makléřská společnost registrovaná Českou národní bankou s oprávněním k provádění zprostředkovatelské a poradenské činnosti v oblasti pojišťovnictví a zajištění ve smyslu zákona č. 38/2004 Sb., zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a likvidátorech pojistných událostí pod registračním číslem 153948PPZ.

IČ: 242 18 341
Sídlo: Sokolovská 81/55, 186 00 Praha 8 – Karlín
Zapsána: v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 189704.
Datum zápisu: 13. února 2012
Základní kapitál: 200.000,-Kč

 

Náš příběh očima zakladatele Roberta Čapky

2008 – Z ředitele pojišťovny nezávislým poradcem

Možná také znáte ten pocit, kdy prodáváte kvalitní produkt, možná nejlepší na trhu, a přesto víte, že není nejlepší pro všechny zákazníky. Každý má totiž jiná očekávání, preference a možnosti. Proto osobně cítím, že je velmi těžké uspokojit všechny zákazníky jednou variantou. Tato myšlenka mě po letech práce pro pojišťovnu Atradius, kde jsem několik let působil jako výkonný ředitel, vedla na dráhu nezávislého poradce. V Gorau netvrdíme, že produkt, který nabízíme, je nejlepší, ale hledáme ten, který je z nezávislého pohledu nejlepší pro konkrétního zákazníka. V tom vidím obrovskou sílu. Klient ji možná pozná až po delší době spolupráce, ale já mu tu možnost rád dám.

2009 – Spojení se sítí INSIA

Díky získaným odborným zkušenostem se moje poradenská činnost rychle uchytila, získal jsem zajímavé klienty a ti mi umožnili se dále rozvíjet. Přesto mě realita donutila přizpůsobit svou cestu. Zjistil jsem, že když sice jako odborník, ale stále jen fyzická osoba přijdu za velkou nadnárodní společností, mám velmi těžkou výchozí pozici. Proto jsem se rozhodl vstoupit pod křídla rychle se rozvíjející makléřské sítě Insia a dodnes jsem přesvědčen, že to byl správný krok.

2012 – Gorau s.r.o.

Dalším logickým krokem bylo povýšení mé živnosti na s.r.o. a rozšíření týmu, abych byl schopen rostoucímu počtu klientů dávat stále kvalitnější servis.

2015 – Rozšiřujeme služby

Základním kamenem naší činnosti byly vždy pohledávky, zejména jejich pojištění. Avšak nabízet pouze audit pojistných smluv pro tuto oblast se mi jevilo jako příliš úzce zaměřené, proto klademe důraz na všechny oblasti práce s pohledávkami, které zahrnují mimo jiné interní i externí vymáhání, hospodářské informace či snížení takzvaného dokumentačního rizika.

Naši klienti si zvykli na servis v oblasti pohledávek a sami se začali ptát, zda bychom jim mohli pomoci i v oblasti jejich firemního pojištění, vozových parků a podobně. A my, díky tomu, že patříme pod křídla Insia, jsme schopni pokrýt i tuto oblast. Máme v podstatě automaticky přístup k produktům všech pojišťoven a díky velikosti a síle Insia získáme pro klienty vždy velmi výhodné podmínky. Přirozeně bych si jako specialista na pohledávky netroufl na to, abych v továrně na chemickou výrobu pojišťoval jejich provoz, na to máme řešení opět díky síti Insia. Vždy mám možnost požádat o spolupráci kolegu, který je v daném oboru odborník, tím zajistím, že klient dostane vždy kvalitní krytí, tedy produkt ušitý na míru jeho potřebám, a to za skvělých podmínek.

2016 + Kam míříme

V současné době se staráme o více než 300 pojistných smluv a věříme, že se budeme dál rozvíjet. I nadále se snažíme být těmi, kdo s pojišťovnami aktivně komunikují. Můžeme se tak podílet na vývoji produktů například více směrem k menším klientům. Já osobně věřím, že když děláte svoji práci nejlépe, jak umíte, ale hlavně čestně, odměny se dočkáte. Někdy to trvá déle, ale stojí za to vytrvat.