S pomocí makléře máte daleko větší šanci získat pojištění, které je pro vás vhodné. Za lepší cenu, než byste si dojednali sami. Služby makléře jsou zdarma, jako zprostředkovatel je totiž placen z provizí pojišťoven. V našem případě zaručujeme nezávislost, žádné z pojišťoven nedáváme přednost, protože u všech máme stejné podmínky.

Makléř vám pomůže

  • zorientovat se v problematice pojištění
  • vybrat si z nabídky pojišťoven tu nejvhodnější
  • nastavit podmínky smlouvy podle vašich požadavků
  • poradit si s administrací kolem pojištění
  • zrevidovat pojištění, které už máte sjednané

Makléř vám pomůže vybrat si a zorientovat se

Z praxe víme, že dokumentace spojená s pojištěním je pro klienty často nesrozumitelná, místy až nepochopitelná. A právě makléř se v této džungli informací lépe vyzná, dokáže tak nejasnosti vysvětlit, navíc se dovede zaměřit právě na ty oblasti, které jsou pro klienty opravdu důležité.

Makléř je vlastně váš dobrý pomocník, který vás v první fázi seznámí s tím, co od pojištění můžete čekat a jak funguje. Na základě vašich potřeb, které s vámi probere, vám pomůže vybrat nejvhodnější pojištění na trhu. Společně vyberete pojišťovnu a v další fázi vám pomůže s komunikací s pojišťovnou a s administrativou spojenou s pojištěním. Objasní vám souvislosti, abyste se dobře orientovali v pojistné smlouvě.

Makléř je mezičlánek mezi vámi a pojišťovnou

Dobře fungující makléř má u pojišťoven vybudovanou pověst spolehlivého partnera, který ve vztahu klient–makléř–pojišťovna zastává důležitý mezičlánek. Makléř vlastně vyplňuje prostor v komunikaci mezi pojišťovnou a klientem. Zastává ty procesy, na které pojišťovny často nemají prostor – vysvětluje nepochopené, za klienta zase vyřizuje to, co může, čímž klientovi šetří čas a energii. Čím pevnější postavení mezi pojišťovnami makléř má, tím je jeho vyjednávací pozice lepší.

Jak poznat spolehlivého makléře

Spolehlivý makléř je ten, kdo má praktické zkušenosti s produkty, které nabízí. V našem případě to jsou zkušenosti přímo z působení v jedné z pojišťoven pohledávek našeho jednatele Roberta Čapky a zkušenosti z credit controllingu z nebankovního sektoru specialistky Hany Tůmové.

K dobrému postavení vůči pojišťovnám obecně pomáhá také začlenění společnosti Gorau do makléřské sítě Insia. Toto spojení nám dává velmi dobrou vyjednávací pozici. Insia je největší makléřská síť v ČR. Od jara 2011 uzavřela  strategické partnerství s největší světovou  makléřskou společností Marsh. Insia a Marsh jsou teď společně největší silou na trhu zprostředkování pojištění v České republice a na Slovensku. Přečtěte si o naší spolupráci s Insií víc.

Jak se vyhnout nespolehlivému makléři

Nedůvěryhodný makléř vám bude slibovat nesplnitelné věci a malovat růžovou budoucnost s vybraným produktem. Úskalí a další nepříjemné aspekty reality zamlčí. To je pro klienta velmi těžko odhalitelné, proto se zaměřte při komunikaci s potenciálním makléřem například na to, jak se vymezuje oproti konkurenci. Ten, kdo ostatní pomlouvá a sám se prohlašuje za nejlepšího, jím ve většině případů není. Pokud byste s ním navázali spolupráci, s největší pravděpodobností vás bude čekat studená sprcha, až se ukáže pravý stav věcí. Asi nemusíme dodávat, že doporučujeme se takovému typu makléřů vyhnout.

Důležitá a příjemná skutečnost je, že služby makléře jsou zdarma. Odměňován je provizemi od pojišťoven. Takže by určitě byla škoda se o takovou službu ochudit. Abychom byli zcela nezávislí, garantujeme klientům, že naše provizní podmínky u pojišťoven jsou všude stejné. Nemáme tedy motivaci doporučovat jakýkoli produkt na úkor jiného.

Domluvte si konzultaci

Rádi se s vám setkáme. Stačí si domluvit nezávaznou konzultaci.

  • Robert Čapka
  • +420 773 981 516
  • robert.capka@insia.com