Správou pohledávek rozumíme kompletní zastřešení obchodu a fakturace z pohledu rizika vzniku nedobytných pohledávek.

Správa pohledávek neboli kredit management je proces, který firmy často opomíjejí, i když mají s nesplacenými pohledávkami problémy. My vám rádi pomůžeme s jeho nastavením a dohlédneme na to, aby se u vás stal samozřejmostí. Kredit management zahrnuje kroky od prověření obchodního partnera, přes nejvhodnější zajištění pohledávek až po jejich vymožení.

Prověření obchodního partnera vidíme jako prevenci vzniku problematických obchodů s neznámými firmami či osobami. Podle výsledku prověření se pak můžete lépe rozhodnout, jaké platební podmínky odběrateli dáte, nejčastěji se jedná o odloženou splatnost faktury. Pomůžeme s výběrem vhodného poskytovatele tohoto prověření. Pokud chcete jít v této službě ještě dál, doporučujeme monitoring negativních událostí. Díky této službě budete včas vědět o změnách, které můžou nastat u vašich obchodních partnerů a negativně ovlivnit váš obchod.

Zajištění pohledávek přispívá ke klidnému spánku věřitele a k plynulému průběhu obchodování. Pohledávky nemusí být zajištěné jen formou pojištění pohledávek. Existují i další způsoby, jako např. směnka s ručitelem, ručitelský závazek či záruka. Zajištěná pohledávka je vždy lépe vymahatelná, a to soudně i mimosoudně. Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější zajištění vašich pohledávek.

Také u vymáhání pohledávek existuje více cest, jak se domoci svých peněz. Nejčastěji se věřitelé o své peníze hlásí sami. I tady je vhodné mít dobře nastavený postup, který při vymáhání pohledávek od dlužníků budete používat. S nastavením efektivního procesu vymáhání vám rádi pomůžeme. Proškolíme vaše zaměstnance a poradíme, jak jednat s právníky či správci konkurzní podstaty.

Pokud vymáhání vlastními silami není úspěšné, vybereme s vámi vhodnou inkasní společnost. V procesu mimosoudního vymáhání externí společností se často otevře i možnost odkupu pohledávek. Spolupracujeme jak s mezinárodními, tak s tuzemskými vymáhacími společnostmi.

Ačkoli se správa pohledávek může zdát jako komplikovaný proces, ve skutečnosti to tak nemusí být. Zvlášť když se obrátíte na zkušeného konzultanta. Stačí jen rozumně uvažovat nad možnostmi, které se vám nabízí, a řešení ušít na míru vašim potřebám. Je v podstatě jedno, zda jste drobný podnikatel či větší společnost, záleží jen na vás, jak si své pohledávky zaopatříte.

Kontaktujte nás

Rádi vám vše vysvětlíme ještě podrobněji. Vysokých poplatků se bát nemusíte. Naše služby jsou zdarma, jsme totiž placeni z provizí pojišťoven.

  • Robert Čapka
  • +420 773 981 516
  • robert.capka@insia.com